Dossier
Financiën & begroting
Data en bronnen rond financiën & begroting in Nederweert — over thema’s heen gebundeld.
Geen P&C-begroting (lasten, baten, schuldquote) in de open data; wel heffingen, WOZ en inkomenscijfers.
Overzicht
Mijn DossiersOpvallend
Nederweert valt op door:
- Kerncijfers (CBS): 52 % onder het provinciaal gemiddelde van 36.623 inwoners
- WOZ (CBS): 23 % boven het provinciaal gemiddelde van 328,6 × €1.000
Indicatoren
Kerncijfers (CBS)
17.512 inw.; 7.781 hh; 7.696 won.; 175/km² (2025)
onder gem.: min 8.102 · gem 36.623 · max 125.563
WOZ (CBS)
405 × €1.000 (2025)
boven gem.: min 214 · gem 328,6 · max 451
Gemeentelijke heffingen (CBS)
€ 636/inwoner (2026)
Besteedbaar inkomen (CBS)
€ 63.600 (2024)
Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS)
€ 52.800 (2024)
Gestandaardiseerd inkomen (CBS)
€ 42.500 (2024)
Indicatoren
| Kerncijfers (CBS) | Kerncijfers regio | Gemeente Nederweert | 17.512 inw.; 7.781 hh; 7.696 won.; 175/km² | 2025 |
| WOZ (CBS) | Woningvoorraad & Prijzen | Gemeente Nederweert | 405 × €1.000 | 2025 |
| Arbeidsmarkt (CBS) | Arbeidsmarkt & Vacatures | Gemeente Nederweert | Geen data | — |
| Gemeentelijke heffingen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | € 636/inwoner | 2026 |
| OZB woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | Geen data (bijwerking) | — |
| OZB niet-woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | Geen data (bijwerking) | — |
| Rioolheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | Geen data (bijwerking) | — |
| Afvalstoffenheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | Geen data (bijwerking) | — |
| Parkeerheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | Geen data (bijwerking) | — |
| Toeristenbelasting (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | Geen data (bijwerking) | — |
| Secretarieleges (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | Geen data (bijwerking) | — |
| Leges wonen en bouwen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | Geen data (bijwerking) | — |
| Besteedbaar inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | € 63.600 | 2024 |
| Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | € 52.800 | 2024 |
| Gestandaardiseerd inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Nederweert | € 42.500 | 2024 |